بزرگ‌ترین برج جهان یک ماه بعد از بازگشایی بسته شد و به این ترتیب توریست‌هایی که برای بازدید از آن به شهر دوبی آمده بودند ناامید شدند.

به نظر می‌رسد اشکال در برق رسانی فقط قسمتی از دلایلی است که منجر به بسته شدن برج خلیفه شده است .تصمیم به بستن برج خلیفه در حالی صورت می‌گیرد که کشور دوبی به شدت در تلاش است تا تصویر بین‌المللی خود را در جهان بازیابد.

یکی از اهداف ساخت برج 828 متری خلیفه جذب توریست به این کشور بود تا به این طریق قسمتی از نابسمانی در کسری بودجه خود را جبران کند.

در طول هفته‌های گذشته هزاران توریست برای خرید بلیط‌های بازدید از این برج که بیش از 27 دلار بودند در صف ایستادند.اما بسیاری از آن‌ها بعد از تعطیلی برج خلیفه مجبور به بازپس گیری پول‌ بلیط‌ های خود شده و از دیدن برج ناکام ماندند.

هنوز هم علت دقیق بسته شدن برج 1.5 میلیارد دلاری برج خلیفه مشخص نیست.

مالک این برج در ابتدا استقبال پیش‌بینی نشده از این برج و سپس بروز مشکل در سیستم برق رسانی را از دلایل بسته شدن این برج اعلام کرد.

بسته شدن برج دوبی در زمان حساسی صورت گرفته است .دبی با رکود شدیدی در صنعت توریسم خود مواجه است که نزدیک به یک پنجم اقتصاد خود را بر اساس آن تنظیم کرده است. این کشور درگیر پرداخت بدهی 80 میلیارد دلاری خود است و بهبود صنعت توریسم این کشور می‌توانست مقداری به تامین این بودجه هنگفت کمک کند.

اسوشیتد پرس ، 8 فوریه